Loading...

دسترسی سریع به لینک های مهم

آزمون TestDaF

 

TestDaF  آزمون زبان آلماني براي داوطلبان خارج از آلمان است كه قصد تحصيل در آلمان را دارند و يا نياز به ارائه مدركي دال بر تسلط به زبان آلماني دارند.
اين آزمون به صورت متمركز در مركز انستيتو تست داف واقع در شهر هاگن آلمان طراحي و تصحيح مي گردد و در 80 كشور جهان بطور هم زمان در مراكز رسمي و مجاز براي اين آزمون برگذار مي گردد. تمامي شركت كنندگان در اين آزمون به سؤالات يكسان پاسخ مي دهند كه اين پاسخها توسط افراد دوره ديده مورد ارزشيابي و تصحيح قرار مي گيرد.
نتايج آزمون به سطحهاي زير دسته بندي مي شود:
سطح تست داف 5 (TDN 5)
سطح تست داف 4 (TDN 4)
سطح تست داف 3 (TDN 3)
اين دسته بندي معادل سطح B 2.1 تا C.1.2  مربوط به چهارچوب مشترك تعيين شده براي زبان هاي شوراي اروپا است.
 

مزیت آزمون تست داف:

این ازمون یکی از استاندارد ترین آزمون های زبان آلمانی می باشد که در همه کشور های به صورت یکسان و همزمان در مراکز معتبر برگزار شده و پاسخ ها توسط افراد دوره دیده تصحیح و ارزیابی می شوند.
شما امکان شرکت در این آزمون را در کشور خود دارید و نیازی نیست برای ازمون به آلمان سفر کنید.
کارنامه آزمون تست داف مادام العمر معتبر است محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد.
کارنامه آزمون ۶ تا ۸ هفته بعد از آزمون  توسط مرکز آزمون ارسال می شود و در پشت کارنامه توضیحات دقیقی درباره جزییات و توانایی های شما در هر بخش آزمون ذکر شده است.
این آزمون همیشه به یک فرمت کلی طراحی می شود و شما می توانید برای آماده سازی و آشنایی با آزمون از نمونه سوالات گذشته که در سایت تست داف قرار داره شده است به خوبی استفاده نمایید .علاوه بر این تمامی بخش های آزمون بدون توجه به تاریخ برگزاری از سطح دشواری یکسانی برخوردار می باشد.
هر کدام از بخش های تست داف به صورت جداگانه بررسی می شوند.و در صورت کسب حداقل نمره ۴ در هر بخش می توانید در دانشگاه های آلمان به تحصیل بپردازید.

مهارت نوشتاري: در اين بخش شما توانايي خود مبني بر نوشتن متني در مورد موضوعي مشخص با ساختاري واضح و به هم پيوسته را به نمايش مي گذاريد. در قسمت اول به تشريح اطلاعات آماري يك جدول يا گرافيك (تصوير)خواهيد پرداخت. در قسمت
دوم نظر خود را در مورد سؤالي كه مورد بحث است مي نويسيد.

آنچه در كارگاه آموزشي آمادگي براي مهارت نوشتاري تست داف مي آموزيد:  
- آشنايي با چهارچوب كلي نوشتار
- شرح گرافیک
- شيوه بحث در مورد یک موضوع بر اساس سوالات کلیدی
- شيوه نوشتن یک متن منسجم با ساختار واضح
- روش هاي موضعگيري در برابر نظرات مطرح شده

 

14 مهر 1398