Loading...

دسترسی سریع به لینک های مهم

دپارتمان کمبریج

آزمون های بین المللی FCE، CAE و CPE، از جمله آزمون های آکادمیک و حرفه ای زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج انگلستان می باشند که هر ساله در 2700 مرکز در 130 کشور جهان برگزار می شوند؛ بیش از 12000 دانشگاه، مؤسسه آموزش عالی، سازمان و شرکت دولتی و خصوصی در سرتاسر جهان، پذیرای دارندگان مدرک قبولی در این آزمونها می باشند که از میان آنها می توان به دانشگاه کمبریج، انستیتو فناوری کالیفرنیا و ... و شرکت های سونی، بوش، موتورولا، HP، IBM، DHL و ... اشاره نمود؛ شایان ذکر است این مدارک تاریخ انقضاء نداشته و مادام العمر معتبر می باشند.

مرکز آموزش زبان های خارجی حافظ نیز همگام با هزاران مؤسسه و دانشگاه در سرتاسر جهان، اقدام به برگزاری دوره های آمادگی آزمون های بین المللی FCE، CAE و CPE نموده است؛ زبان آموزان این مرکز پس از اتمام دوره های MIC و CO می توانند به دوره FCE، سپس CAE و در پایان CPE راه یابند و بدین ترتیب، آمادگی لازم برای شرکت در هریک از این آزمون ها را پس از اتمام هر دوره کسب نمایند.

دوره FCE از نظر سطح دانش زبانی (CEFR:B2) یا فراتر از متوسط (Upper-intermediate)، دوره CAE (CEFR:C1) یا پیشرفته (Advanced) و دوره CPE (CEFR:C2) یا عالی (Proficiency) می باشد که طی آنها زبان آموزان، ضمن ارتقاء و افزایش قابل ملاحظه دانش واژگان و گرامر زبان انگلیسی و تقویت بیش از پیش مهارت های چهارگانه، نکات لازم جهت شرکت در آزمون های بین المللی FCE، CAE و CPE را می آموزند.

این دوره ها در حال حاضر در 17 ترم (دوره FCE در 5 ترم، دوره CAE در 5 ترم و دوره CPE در 7 ترم) برگزار می شوند؛ آزمون های کلاسی، آزمون های پایان ترم و آزمون های پایان هر دوره به نحوی طراحی شده اند که زبان آموزان را برای شرکت در آزمون های بین المللی FCE، CAE و CPE آماده سازند.

مرکز آموزش زبان های خارجی حافظ، افتخار دارد تا با اتکاء به تجربه سال ها آموزش زبان انگلیسی و بهره گیری از اساتید مجرّب در دپارتمان آمادگی آزمون های بین المللی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج ( FCE، CAE و CPE)، پذیرای زبان آموزان عزیز در دوره های آمادگی شرکت در این آزمون ها باشد.

دوره آمادگی آزمون بین المللی FCE یا First Certificate in English (CEFR Level B2)

FCE یا First Certificate in English، آزمونی برای اثبات توانایی افراد در انجام گفتگوها و نگارش های روزمرّه به زبان انگلیسی در سطح متوسط رو به بالا (upper-intermediate) است و قبولی در آن راه را برای تحصیل در دانشگاه های 34 کشور جهان و کار در بانک ها و دیگر مؤسسات مالی و اقتصادی، آژانس ها وخطوط هوایی، شرکت های فعال و معتبر تولید نرم افزارها و سخت افزارهای کامپیوتری و ... آن کشورها هموار می سازد. این آزمون به طور متوسط 2 بار در هر ماه در سراسر جهان و ایران نیز برگزار می شود؛ به افرادی که موفق به کسب نمرات  A، B و C در آزمون FCE شوند، مدرکی از سوی دانشگاه کمبریج انگلستان اعطاء می گردد که تاریخ انقضاء نداشته و مادام العمر معتبر می باشد.

زبان آموزان علاقه مند به ادامه آموختن زبان انگلیسی در مرکز آموزش زبان های خارجی حافظ، پس از اتمام دوره های MIC و CO وارد دوره FCE می شوند؛ دوره جدید FCE در 5 ترم برگزار می شود و طی آن زبان آموزان، ضمن ارتقاء دانش واژگان و گرامر زبان انگلیسی و تقویت مهارت های چهارگانه، نکات لازم جهت شرکت در آزمون بین المللی FCE را می آموزند.
کتاب های آموزشی این دوره شامل Ready for First coursebook  و Ready for First workbook از انتشارات MACMILLAN می باشند .

سطح تعداد جلسات
FCE 1 22
FCE 2 22
FCE 3 22
FCE 4 22
FCE 5 22

حداقل نمره قبولی در ترم های پنج گانه دوره آمادگی آزمون بین المللی FCE در مرکز آموزش زبان های خارجی حافظ، اخذ نمره 70 از 100 طبق جدول تقسیم نمرات به شرح ذیل می باشد:

جدول تقسیم بندی نمرات در  دوره FCE
Class Activity Quiz Panel Discussion Final Exam Total
20 20 20 40 100

توجه!
1.با توجه به اختصاص 50 درصد از نمره کل به فعالیت کلاسی، زبان آموزان در طول ترم توسط استاد خود در هر یک یک از بخش های پنج گانه آزمون بین المللی FCE ارزشیابی می شوند.
2.در انتهای هر ترم در این دوره، تنها یک آزمون پایان ترم بر مبنای مطالب آموخته شده توسط زبان آموزان در طول ترم و در قالب Progress Test برگزار می شود.
3. FCE علاوه بر Progress Test و همزمان با پایان دوره، یک نمونه آزمون جامع FCE مطابق با آخرین تغییرات اعلام شده توسط دانشگاه کمبریج انگلستان جهت ارزیابی کمّی و کیفی دانش زبان آموزان برای ورود به دوره CAE برگزار می گردد.

دوره آمادگی آزمون بین المللی CAE یا(CEFR Level C1) Certificate in Advanced English

آزمون CAE یا Certificate in Advanced English، آزمون زبان انگلیسی در سطح پیشرفته (advanced) می باشد که توسط دانشگاه کمبریج انگلستان از سال 1991 و به طور متوسط 3 الی 4 بار در هر ماه در 1200 مرکز در 113 کشور مختلف جهان (و ایران) برگزار می شود؛ به افرادی که موفق به کسب نمرات  A، B و C در آزمون CAE شوند، مدرک CAE اعطاء می شود که مورد قبول 2800 دانشگاه شامل برترین دانشگاه ها در استرالیا، ایالات متحدّه آمریکا، انگلستان و ...، سازمان، مؤسسه و شرکت در 67 کشور جهان جهت تحصیل و کار می باشد. همچون FCE، مدرک CAE نیز تاریخ انقضاء نداشته و مادام العمر معتبر می باشد و افراد برای شرکت در آن، الزامی برای شرکت و قبولی در آزمون  FCE  ندارند.

پس از اتمام دوره FCE ، زبان آموزان پس از شرکت در نمونه آزمون  FCEو موفقیت در آن، وارد دوره CAE می شوند؛ دوره جدید CAE در 5 ترم برگزار می شود و طی آن زبان آموزان، ضمن افزایش قابل ملاحظه دانش واژگان و گرامر زبان انگلیسی و تقویت مهارت های چهارگانه، نکات لازم جهت شرکت در آزمون بین المللی CAE را می آموزند.
کتاب های آموزشی این دوره شامل Ready for CAE coursebook  و Ready for CAE workbook از انتشارات MACMILLAN می باشند  .

سطح تعداد جلسات
CAE 1 23
CAE 2 23
CAE 3 23
CAE 4 23
CAE 5 23

حداقل نمره قبولی در ترم های پنج گانه دوره آمادگی آزمون بین المللی CAE در مرکز آموزش زبان های خارجی حافظ، اخذ نمره 70 از 100 طبق جدول تقسیم نمرات به شرح ذیل می باشد:

جدول تقسیم بندی نمرات در  دوره CAE
Class Activity Quiz Panel Discussion Final Exam Total
20 20 20 40 100

توجه!
1.با توجه به اختصاص 50 درصد از نمره کل به فعالیت کلاسی، زبان آموزان در طول ترم توسط استاد خود در هر یک یکاز بخش های پنج گانه آزمون بین المللی CAE ارزشیابی می شوند.
2.در انتهای هر ترم در این دوره، تنها یک آزمون پایان ترم بر مبنای مطالب آموخته شده توسط زبان آموزان در طول ترم و در قالب Progress Test برگزار می شود.
3. CAE علاوه بر Progress Test و همزمان با پایان دوره، یک نمونه آزمون جامع CAE مطابق با آخرین تغییرات اعلام شده توسط دانشگاه کمبریج انگلستان جهت ارزیابی کمّی و کیفی دانش زبان آموزان برای ورود به دوره CPE برگزار می گردد.

دوره آمادگی آزمون بین المللی CPE یا  Certificate of Proficiency in English (CEFR Level C2)

آزمون CPE یا Certificate of Proficiency in English، پیشرفته ترین آزمون زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج انگلستان می باشد که نشان دهنده دانش زبانی بسیار بالای افراد در زبان انگلیسی  برای ادامه تحصیل در سطوح عالی در صدها دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی در  اکثر کشورهای جهان می باشد؛ این آزمون به طور متوسط 6 بار در سال و در 90 کشور مختلف جهان برگزار می شود. قبولی در آزمون CPE همچون آزمون های FCE و CAE با کسب یکی از رتبه های (A, B or C) تعیین شده و حداقل نمره قبولی در آن 60 از 100 (رتبه C) می باشد.

پس از اتمام دوره CAE ، زبان آموزان پس از شرکت در نمونه آزمون  CAEو موفقیت در آن،در صورت علاقه به تکمیل دانش زبان انگلیسی خود وارد دوره آمادگی آزمون CPE می شوند این دوره در حال حاضر در 7 ترم برگزار می شود و طی آن قابلیت زبانشناختی زبان آموزان تا حدّ یک فرد بومی تحصیل کرده  انگلیسی زبان ارتقاء یافته و برای استفاده از زبان انگلیسی در طیف گسترده ای از موقعیت های اجتماعی و فرهنگی آماده می شوند.
زبان آموزان پس از اتمام دوره CPE، به درک کاملی از مطبوعات، برنامه های مختلف رسانه ای، حوزه های مختلف فرهنگی همچون نمایشنامه، فیلم و ادبیات در کشورهای انگلیسی زبان خواهند رسید.
کتاب های آموزشی این دوره شامل NEW proficiency Gold coursebook  و NEW proficiency Gold exam maximiser  از انتشارات Longman می باشند  .
 

سطح تعداد جلسات
CPE 1 24
CPE 2 24
CPE 3 24
CPE 4 24
CPE 5 24
CPE 6 24
CPE 7 24

حداقل نمره قبولی در ترم های پنج گانه دوره آمادگی آزمون بین المللی CPE در مرکز آموزش زبان های خارجی حافظ، اخذ نمره 60 از 100 طبق جدول تقسیم نمرات به شرح ذیل می باشد:

جدول تقسیم بندی نمرات در  دوره CPE
Class Activity Panel Discussion Quiz Final Exam Total
20 20 20 40 100

29 بهمن 1392