ساعت


 

 

اهداف بلندمدت موسسه

علیرغم اینکه گسترش دادن و حفظ کیفیت موسسه کاری دشوار است، موسسه حفظ کیفیت را اولویت داده و گسترش آنرا در اولویت بعدی در نظر گرفته است . در برنامه ریزی سالیانه افزایش رضایت مراجعه کنندگان افزایش خدمات، ارتقاء توانائی آموزش مدرسین و خدمت رسانی شایسته به مراجعه کنندگان توسط کادر اداری و آموزشی در سرلوحه کارها قرار دارد.

همینطور گسترش موسسه نیز در زمانهای متفاوتی مدنظر مسئولین بوده که با توجه به فراهم شدن شرایط وکسب مجوزهای ضروری نسبت به این امر اقدام نموده ایم.

آزمون های  GRE مجوزهای اولیه اخذ شده و منتظر اختصاص کد توسطETS  هستیم .

مجوز برگزاری آزمون MSRT گرفته شده و اولین  و دومین آزمون با تعداد قابل توجهی شرکت کننده برگزار شد اما به دلیل هزینه های بالای برگزاری آزمون ، متوقف گردید.

در انتها یادآوری می نمائیم که پیشنهادات شما قطعا راهگشا خواهد بود. اعلام نمائید که ما چه فعالیتی را در راستای خدمت به شما پیگیری یا انجام دهیم.

مسئولین موسسه

 

سوالات متقاضیان و زبان آموزان

1. نحوه ورود و ثبت نام درموسسه چگونه است؟

کسانی که قصد ثبت نام در موسسه دارند، در صورتی که سابقه یادگیری زبان در جای دیگر (مدرسه –موسسه- دبیرستان- دانشگاه و ...) داشته باشند در آزمون تعیین سطح (هم کتبی و هم شفاهی) شرکت کرده و پس از مشخص شدن سطح آنها جهت ثبت نام و انتخاب کلاس اقدام می کنند.

2. آیا کلاس صبح یا جمعه ها دارید؟

جهت علاقمندان در گروه مکالمه کلاسها در روزهای زوج –فرد –هر روز و جمعه ارائه شده و برای گروههای دیگر (کودکان ، نوجوانان و دبیرستانی ها) در طی 3 فصل آموزشی (پائیز، زمستان و بهار) کلاسها اکثرا عصر و چرخشی و در فصل تابستان صبح و عصر ارائه شده است.

3. هزینه کلاسها چقدر است؟

هزینه کلاسها با توجه به بخشنامه سازمان آموزش و پرورش میباشد و از ابتدای سال تا انتهای سال یکنواخت و بدون تغییر است مگر سطح فردی از مقدماتی به متوسطه یا از متوسطه به پیشرفته تغییر یابد.

4. آیا مدرک موسسه معتبر است؟

هر موسسه که از سازمانی رسمی مجوز داشته باشد، گواهینامه صادر شده آن معتبر است. اعتبار موسسه بیشتر بر اساس توانائی و مدارک کسب کرده در داخل و خارج نیز تاثیر عمده ای در اعتبار آن دارد. با توجه به داشتن مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش، در موسسه حافظ گواهینامه های صادر شده هم در داخل ایران و هم خارج از ایران دارای اعتبار بوده و قابل ترجمه بصورت رسمی میباشند مخصوصا اینکه موسسه سالهاست (حداقل 25 سال) فعالیت داشته و گواهینامه ای صادر شده که در داخل و خارج از ایران اعتبار ویژه ای داشته است و با کسب گواهینامه مدیریت کیفیت در آموزش زبان  IWA 2: 2007) (ISO 9001-2008) و گواهینامه صلاحیت آموزش کارکنان دولت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتبار آن مورد تائید بیشتری قرار گرفته است.

5. یادگیری زبان چقدر طول میکشد؟

با توجه به سن و تحصیلات و زمینه زبان شما متفاوت است ولی بصورت ساده شما باید ( با توجه به مشورتی که خواهید داشت ) مقدار خاصی از ساعتهای آموزشی را بگذرانید . این بستگی به زمان شما خواهد داشت که این تعداد ساعات رادر طول سال تقسیم کنید.

6. آیا من زبان یاد میگیرم؟

در هر سنی از نظر علمی ثابت شده که فرد قادر به یادگیری زبان میباشد می توانید مقاله زیر را بخوانید

سن یادگیری زبان

7. کلاسها چند ترم است؟

بستگی به گروه شما دارد. گروه کودکان 13 ترم- گروه راهنمائی 11 ترم- گروه دبیرستان و گروه مکالمه 16 ترم –گروه  IELTS , TOEFL3 ترم میباشد.

8. آیا ما با خردسالان داخل یک کلاس هستیم؟

خیر، گروههای سنی در این موسسه تفکیک شده و گروههای ابتدایی با هم –راهنمائی با هم- دبیرستان با هم- گروههای مکالمه ( از دیپلم به بالا ) نیز با هم کلاس خواهند داشت.

9. کلاسها چند جلسه و چند ساعت است؟

با توجه به سطح، تعداد جلسات متفاوت است ولی از 44 ساعت تا 56 ساعت می باشد.

10. استادهاتون خوبند؟

موسسه جهت حفظ کیفیت آموزشی اساتید با مدارک حداقل لیسانس در گرایش زبان را در جهت تدریس میپذیرد. و موسسه در حال حاضر تعداد قابل توجهی استاد فوق لیسانس ، دانشجوی دکترا و دکترا در موسسه مشغول به تحصیل می باشند.

11. آیا استاد Native(بومی) دارید؟

در گروه زبانهای روسی، ایتالیائی، اسپانیائی و ... استاد بومی داریم ولی در گروه زبان انگلیسی استاد بومی نداریم. در تعدادی از فصول اساتید بومی با موسسه همکار بوده اند و همیشه اساتید بومی مدرسین خوبی نبوده اند چون یادگیری زبان و آموزش زبان دو مقوله متفاوت هستند.

12. اگر در آزمون تعیین سطح در سطح بالا قبول نشدیم، دوباره میتوانیم آزمون دهیم؟

در آزمون تعیین سطح درهر سطحی قبول شدید درکلاس مدرس نیز ارزیابی مجدد خواهند داشت در صورتی که استاد صلاح دید شما را به سطوح بالاتر یا پائین تر راهنمائی خواهد کرد. این موارد از قبل پیش بینی شده است.

13. اگر Topشدیم تخفیف دارد؟

این مورد درگروههای KC  (کودکان) اجرا میشود ولی در گروههای دیگر فعلا اجرا نمیشود.

14. برای چه سازمانی تخفیف دارید؟

برای سازمانها و اداراتی که قرارداد رسمی بسته شده باشد و با توجه به قراداد تخفیفهای خاص را اعمال میکنیم.

15. هزینه چطور پرداخت میشود؟

هزینه کلاسها یا با کارت عابر بانک یا پرداخت به حساب بانکی مشخص شده و در مواردی با چک (به تاریخ روز) پرداخت میشود.

16.اینجا زیر نظر کجاست؟

مرکز حافظ زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و موسسه جهان علم زیر نظر وزارت علوم میباشند.

17. آیا جای دیگر شعبه دارید؟

بله، مراکز حافظ تهران- شیراز- قوچان و مشهد دارای شعبه میباشند.

18. من میخواهم از اول شروع کنم چرا اصرار به تعیین سطح میکنید؟

در صورتی که از اول شروع کنید باید از حروف الفبا شروع کنید. اگر فکر میکنید که سطح شما بالاتر از حروف الفبا است بهتر است در آزمون تعیین سطح شرکت نمائید چون اگر سطح واقعی شما مشخص نشود و یادگیری شما با مشکل خواهد بود.

19. چه نوع کلاسهائی سریع تر نتیجه میدهد (عادی یا فشرده)؟

طبیعی است که کلاسهای فشرده یادگیری زبان خارجی را تسریع میکند. بصورت ساده، آموزش زبان مانند ورزش کردن است هرچه ساعات ورزش در طی هفته بیشتر باشد شما سریعتر به نتیجه خواهید رسید. برای یادگیری زبان دوم در کشورهایی که بعنوان زبان خارجی گفته می شود، بهترین شیوه هر روز میباشد.

20. آیا تمام سنین با هم در کلاس حضور دارند؟

درموسسه کلاسها تفکیک شده و هر گروه سنی با هم در کلاس خواهند بود چون نیاز آنها متفاوت است.

21. آیا ما باید تمام ترم ها را در تمام گروههای سنی بگذرانیم؟

خیر، کسی که گروه راهنمائی را تمام نمود اجبارا از ابتدای گروه دبیرستان شروع نمیکند . سطوح با هم تنظیم شده و با توجه به برنامه ریزی قبلی تطبیق داده شده و از سطوح هم عرض شروع خواهند نمود.

22. چرا پس از 2 ترم فاصله مجبورم دوباره تعیین سطح بدهم؟

این یک امر طبیعی است شما با فاصله ای که در ترک و حضور دوباره داشته اید یا سطح زبانی شا افت کرده یا با شرکت در جای دیگر افزایش یافته است، پس بهتر است جهت کنترل اطمینان از سطح خود مجدد در آزمون تعیین سطح شرکت نمائید یا آخرین ترم گذرانده شده را تکرار نمائید.

23- کتاب های شما چه فرقی با بقیه دارد؟

کتاب ها کم و بیش نزدیک به هم هستند. این جدید بودن کتاب و انتشاراتی پر سابقه است که کیفیت کتاب ها را تعیین می کند.

کتاب های موسسه اکثرا توسطه موسسه از خارج از کشور تهیه و در داخل ایران افست شده اند. تلاش کرده ایم که جدیدترین و مناسب ترین کتاب ها از نظر محتوا و سیستم انتخاب شوند.

کتاب های گروه راهنمایی English in mindاز انتشارات کمبریج است و زبان آموز را به شکل برجسته ای آموزش داده و برای کلاس های راهنمایی و دبیرستان آماده می نماید. ( برای دسترسی به سایت کتاب ها کلیک کنید.)

کتاب های گروه MICسری Scotts-forsemanبوده که چند سال قبل از انگلستان توسط موسسهاز انگلستان تهیه و در ایران افست شد. پس از چند سال اجازه داده شد که این کتاب ها برای کل ایران چاپ شود. این کتاب ها نیز در نوع خود بی نظیر بوده و زبان آموز را از سطح ابتدایی تا پیشرفته هدایت می کند. ( برای دسترسی به سایت کتاب ها کلیک کنید.)

کتاب های گروه مکالمه هم از جدیدترین کتاب های انتشاراتی Pearsonبوده که کتاب هایی برجسته و جدید می باشند. مطالب روز را مورد بحث قرار داده و با توجه به نظر نویسندگان کتاب مهارت های قرن 21 را به زبان آموز آموزش می دهد.

24- آیا کتاب های موسسه درسطح و توان زبانی دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان تاثیرگذار است؟

بله، زبان آموزان موسسه در این دو گروه اکثرا پس از 5 تا 7 ترم در رتبه های 1 تا 5  مدارس خود قرار دارند. این موضوع دو بار بررسی عملی و تحقیق شده است.

25- چه راهنمایی می کنید که من سریع تر بتوانم مکالمه یاد بگیرم و در خارج از ایران به راحتی صحبت کنم؟

کلاس های مکالمه بهترین ابزار یادگیری شماست. همه زبان آموزان موسسه که این مسیر را طی کرده اند پس از اتمام دوره های مکالمه به راحتی صحبت می کنند و شما می توانید جهت تسریع در یادگیری از کلاس های Panel  و فیلم استفاده کنید.

همچنین در منزل گوش کردن و دیدن فیلم های اصلی و اخبار زبان اصلی کمک بزرگی خواهند بود.

 

نام و نام خانوادگی*
پست الکترونیکی*
موضوع پیام*
متن پیام*